Legimi wprowadza czytanie w chmurze!

Dla kogoś, kto poznał smak czytania w chmurze, jest to świetna wiadomość – taką możliwość od paru dni umożliwia polskim czytelnikom Legimi.

Podstawową korzyścią dla czytelnika jest synchronizacja treści między urządzeniami. Jeżeli czytam książkę na tablecie, a następnie chcę kontynuować na czytniku, to otwiera się ona na ostatnio przeczytanej stronie.

W przypadku Legimi taka funkcjonalność dotyczy nie tylko książek, ale również czasopism (np. Wprost) i popularnych blogów. Usługa, obecnie w fazie beta, obejmuje urządzenia z systemem iOS (iPhone i iPod Touch), komputery PC i e-czytniki Onyx Boox.

W informacji prasowej czytamy:

Legimi oferuje obecnie w chmurze kilkaset polskojęzycznych tytułów pochodzących od blisko 50 wydawnictw, w tym WAB, Zysk i S-ka, Znak, Czarna Owca, Fronda, Impuls, Buchmann, Marginesy, Fox Publishing czy Vis-a-vis. Wśród darmowych publikacji e-czytelnicy znajdą też ponad 400 lektur szkolnych.

Muszę przyznać że synchronizacja między urządzeniami to niesamowita wygoda. Przestałem korzystać ze Stanzy tylko dlatego, że nie synchronizuje książek między iPhonem i iPadem. Podobnie jest z iBooks. Korzystam za to z ekosystemów Amazona i Kobo. Mają one jednak jedną wadę – pełna funkcjonalność niestety nie dotyczy polskojęzycznych książek, bo te dodawane są do aplikacji przez samego użytkownika – i jako takie nie podlegają synchronizacji.

Poniżej film, który czytelnie opisuje zalety czytania w chmurze. Przetestować wirtualną półkę – bardzo dobra aktywność w czasie zbliżającego się Tygodnia E-książki.

Share

Comment

Let's get in touch on Twitter or Facebook.